Išgyvenimo stovyklos

Išgyvenimo stovyklos

IŠGYVENIMO MOKYKLA

Išgyvenimo elementai

Siūlome išskirtinį aktyvų poilsį gamtoje, kurio metu Jūs ne tik pailsėsite nuo kasdienybės, bet ir įgysite naudingų žinių. Vieta – Rūdninkų giria. Įrengsime mažiausiai 4 mokomuosius taškus, kuriuose bus mokomasi. Po mokymų dalyviai bus vertinami. Vakare suorganizuosime lauko pirtį netoli tekančio upelio ir pasisėdėjimą prie laužo grojant gitara ir skambant partizanų dainoms.

Ugnies įkūrimas  Dalyviai bus mokomi įkurti ugnį parankinėmis priemonėmis. Naudodami netradicines priemones įkursime ugnį trinties būdu, cheminės reakcijos ir naudosime elektrą (pavojus dalyviams nekyla). Taip pat bus demonstruojami laužai, pasakojama kuo jie skiriasi, demonstruojamos jų galimybės bei paskirtys.

Pirmoji medicinos pagalba parankinėmis priemonėmis  Mokysimės suteikti pirmąją medicinos pagalbą, turint tik parankines priemones. Patyręs instruktorius pademonstruos, kaip sustabdyti kraujavimą, mobilizuoti sužeistą galūnę ir gabenti sužeistąjį. Praktinės paskaitos pabaigoje bus nedidelė užduotis, kurios atlikimas bus vertinamas.

Vanduo ir maistas – Išlikimo instruktorius papasakos apie maisto svarbą išgyvenimo sąlygomis, kaip jo ieškoti ir į ką reikia atkreipti dėmesį. Taip pat bus pasakojama apie vandens valymo būdus ir svarbą. Dalyviai gamins vandens filtrus, valys vandenį cheminiu būdu ir taip nešvarų ir nesaugų vandenį paruoš vartojimui. Geriausiai vandenį išvaliusi komanda bus įvertinta.

Būstas – Šiame mokymosi etape dalyviams bus demonstruojami skirtingi būsto tipai. Kartu su instruktoriumi pastatysime keletą jų variantų. Čia pat dalyviai galės ir išbandyti juos. Po mokymų visi mokės įrengti būstą pelkėje ar sausame miške, panaudodamas augmeniją arba po ranka buvusį apsiaustą. Instruktorius papasakos, kaip turi būti miegama žiemą ir kokios pagrindinės taisyklės norint nesušalti.