Karyba-Pratybos

Karyba-Pratybos

KOMANDINIS DARBAS YRA KARYBOS PAGRINDAS

Pradėsime nuo rykiuotės, bazinių mokymų…

Baziniai mokymai apima ugdymą, jog kiekvienas individas yra komandos sudedamoji dalis. Mokymų metu išbandysime situacijas, kuriose mokymų nariai akivaizdžiai pajus komandinio darbo svarbą. Kuriamose kovinėse manipuliacijose mes mokysimės:

  • Komandinės disciplinos;
  • Aiškios komunikacijos;
  • Pasitikėti, kad šalia esantis komandos narys tiksliai vykdys užduotis, nuo kurio priklauso kitų komandos narių gyvybė;
  • Prisiimti individualią riziką (kovinėje situacijoje), siekiant bendro tikslo;
  • Atskirų komandos dalių (skyrių, grandžių, porininkų) judėjimo būdų su komandos narių priedanga (puolimas, gynyba, pasalų organizavimas, pabėgimas iš pasalų ir pan.).

Situacijos veikiant komandoje, kuomet aplinkybės nulemia, jog nėra laiko ir galimybių abejoti, nežinoti, nepasitikėti ar nesuprasti – tampa tikru išbandymu. Atsiskleidžia charakterio savybės, o kas svarbiausia priverčia veikti komandoje, nes pavieniai veiksmai yra ženkliai mažiau efektyvūs, nei darniai dirbant komandoje. Susisiekite su mumis +37065999944 ir mes pamokysime Jus bazinių įgūdžių.

Karinės pratybos – tai užduotys, kuriose dalyvauja civiliai, tačiau jas veda profesionalūs kariai. Pratybose naudojami elektropniaumatiniai ginklai (airsoft versija), dūminiai užtaisai, granatos (airsoft versija). Karinių pratybų vieta – kariniai poligonai Vilniuje arba Trakuose. Karinių pratybų metu bus išklausytas saugaus elgesio instruktažas ir trumpas pratybų kursas, kaip reikia elgtis VSS (Veiksmai Standartinėse Situacijose), mokoma NVS (Nebylaus Valdymo Signalų), po kurso atliekamos karinės užduotys. Instruktoriai pamoko, kaip reikia elgtis standartinėse situacijose, tai yra, kaip užklumpama pasaloje, kaip reikia veikti žvalgybos, gynybos, puolimo atvejais, kokios yra rikiuotės ir kam jos reikalingos, kodėl ataka turi būti nenutrūkstama ir agresyvi, kodėl kiekvienas komandos narys turi likti savo pozicijose ir saugoti jam paskirtą perimetrą, taip pat mokoma, kaip galima komunikuoti atliekant užduotis.

Užduočių metu daromi aptarimai, komandų nariai pamatys, kaip tiesiogiai nuo kiekvieno komandos nario priklauso visos komandos užduoties atlikimas/rezultatas.

Užduotys

Žvalgyba – komandos tikslas išžvalgyti priešininko teritoriją, vykdoma infiltracija į priešišką teritoriją. Reikia likti nepastebėtiems ir surinktą informaciją parnešti į savo bazę. Surinkus informaciją apie priešininko moralę, pajėgų dydį, užimamas pozicijas, atliekamą rutiną, ginkluotę – planuojamas puolimas.

Puolimas – komandos tikslas „išsivalyti“ visą priešininko užimtą teritoriją arba perimti svarbius objektus ir organizuoti gynybą arba perimti svarbią informaciją/amuniciją ir atsitraukti į draugiškų pajėgų teritoriją. Puolimas turi būti nenutrūkstamas ir agresyvus, komandų nariams reikia dirbti darniai, pridengiant vienam kitą, komunikuoti mūšio lauke. Jei yra pasiekti/nepasiekti tikslai reikia atsitraukti ir persigrupuoti.

Atsitraukimas ir persigrupavimas – komanda atsitraukia į saugią zoną, padaro žiedinę gynybą, aptaria visas taktines problemas, kurios kilo mūšio metu, susitikrina savo ekipuotę, t.y. pasipildo šovinių ir vykdo infiltraciją/eksfiltraciją, t.y. vėl puola arba pereina į savo kontroliuojamo rajono patruliavimą.

Gynyba ir patrulis – vykdoma savo teritorijos apsauga, išstatomi slapukai, vykdomas patrulis, stebima teritorija. Pastebėtas priešas gali būti sunaikintas suorganizuojant jam pasalą.

Pasala – turi būti organizuojama greita pasala, sumėtomos pėdos, atsitraukiama į teritoriją, kur priešininkas nesitiki, kad būsite, tačiau veikia greta. Iš gerai suorganizuotos pasalos priešiškoms pajėgoms ištrūkti neturėtų pavykti.